Resultat de foguerons i beneïdes 2008

1-Club Esplai Crist Rei – Molí den Fraret
2-Col·legi Sant Vicenç – Carrer Jaume Domenge
3-Amics del Dimoni – Plaça Cardenal Pou premi es
4-Bar El Porron – Carrer Sant Sebastià
5-Es Ball de ses Beneïdes – Carrer València
6-Amics Plaça de Ses Verdures – Plaça Constitució
7-Bar Es Canyar – Carrer Solimà
8-Bar Alameda – Carrer Mendez Pelayo / Passeig Antoni Maura
9-Equip Senior Femení (Club Volei Manacor) – Darrera Cas Gallo
10-Col·lectiu Camilla Accelerada – Carrer Formentera
11-Bar Sa Volta
12-Associació Comerciants Ses Avingudes – Zona coberta del torrent (Avingudes)
13-APIMA Col·legi La Salle – Pati de La Salle
14-Bar Puigserver – Carrer Miquel Amer
15-Associació Veïnats de Fartàritx – Plaça Concordia
16-Bar Mallorquí – Carrer Capdepera
17-Associació Veïnats Es Serralt – Carrer Son Ganso / Batle Comas
18-Bar S’Avinguda – Carrer Tià de Sa Real
19-Comerciants Plaça de Sant Jaume – Plaça de Sant Jaume
20-Geriatric Manacor – Residència
21-Bar Lizarran – Fra Juniper Serra
21-Sa Somereta des Padrí Vell – Carrer Vergara / Capità Cortès

– Carrosses:

1 Amics dels Morers
2 Son Sureda
3 AMPA Sant Francesc
4 Amics de Tortova
5 Guillem des Pou Nou i Amics
6 Son Ravanell
7 Son Berga Can Calçó
8 Sa Batuda de Can Cornet
9 Escoleta de Sant Antoni
10 Sa Cisterna de Santa Catalina
11 EL Porron
12 Carrossa d’en Galmés
13 Escoleta Joves Ximbombers

PREMI ESPECIAL CARROSSA ESTIRADA PER BÍSTIES: Son Ravanell

– Premi al millor carro o carruatge antic: Carro Curt (número 7)

– Trofeu a la persona major que ha vengut a beneïr: Toni Galmés Pascual (77 anys)

– Trofeu a la parella millor vestida a l’antiga: Joan Riera – Barbara Llinàs

– Trofeu a la persona millor vestida a l’ampla: Toni Galmés

– Trofeu a la millor eina antiga: Conjunt d’eines de batre amb carretó de pedra (Carrossa Can Cornet)

– Trofeu a l’infant vestit de pagès més jove: Rosa Torrens Binimelis (4 mesos)

– Animal més ben presentat:

1 Porcell de la Carrossa de Son Ravanell
2 3 mens petits dins un remolc
3 Gallines dins una carreta

– Cavalls de Muntura:

1 Nom: Estelada Raça: Mallorquina Menador/a: Dina Brunet
2 Nom: Pelusa Raça: Apelusa Menador/a: Tomeu Gornals
3 Nom: Hidalgo Raça: Menorquina Menador/a: Maria Antònia Perez

– Cavalls de Carreres (Cabriolets):

1 Nom: Net Raça: Trotó Menador/a: Xisco Moragues
2 Nom: Herald Raça: Trotó Menador/a: Toni Cabana
3 Nom: Yoko de tartifune Raça: Trotó Menador/a: TOmeu Llobet

Share

Us de cookies

Aquest lloc web utilitza cookies per que vostè tingui la millor experiència d`usuari. Si continúa navegant està donant el seu consentiment per l`acceptació de les esmentades cookies i l`acceptació de la nostra política de cookies, cliqui l`enllaç per més informació.

ACEPTAR
Aviso de cookies